1970 doğumlu olan Vuslat Özer, Mehmed Beyazıd Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına bankacılık sektöründe başladı.

1991 yılından başlamak üzere yaklaşık 9 yıl banka hazine bölümlerinde kariyerini zenginleştirecek farklı rol ve sorumluluklar üstlendi. En son ICBC Bank Hazine Bölümü’nde, Alım-Satım Masası (Trading Desk) Müdürü iken bankacılık kariyerini noktaladı.

2005 yılında bütünü görme isteği ile koltuğun karşı tarafına geçiş yaparak Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Turkcell’ de çalışmaya başladı. Turkcell Hazine Bölümü’nde önce Hazine ve Risk Yönetimi Biriminde çalışıp akabinde Hazine Borç Yönetimi Birim Yöneticisi oldu. En son Turkcell Grup Hazine bölümü Yöneticisi olarak Türkiye, Ukrayna, Belarus, KKTC, CIS Bölgesi, Hollanda ve Almanya’daki tüm iştiraklerin hazine işlemlerinin sorumluluğunu üstlendi. Ekip ruhunun başarıda çok önemli olduğunu inanan Vuslat, ulusal ve uluslararası piyasada çok konuşulan öncü işlemleri değerli ekibi ile gerçekleştirdi ve bu işlemler ile şirketine ödüller kazandırdı.

2013 yılında profesyonel koçluk eğitimini ADLER Learning CE den alıp hemen akabinde burada deneyimlediklerini şirket çalışanları ile paylaşmak için şirketinde mevcut pozisyonuna ek iç koç olarak çalıştı.

2016 yılında finans kariyerini geride bıraktı ve eğitim ve koçluk alanında çalışmaya başladı. Aynı yıl ICF Akreditasyonu olan Adler Learning CE Practicum programını başarıyla tamamlayıp ACPC (Adler Certified Professional Coach) ünvanını aldı.

                Değişim ve dönüşümün hayatı zenginleştirdiğine inan Vuslat tüm kariyeri boyunca biriktirdiklerini paylaşmak üzere eğitim programları tasarlamakta ve bankalar ve şirketlere profesyonel koçluk hizmeti vermektedir. Özellikle gençler ve öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk projelerinde yer almak özel ilgi alanıdır.

Vuslat Özer evli ve 1 kız çocuğu annesidir.